דף הבית » קורס סקיפרים » קורס יאכטות

קורס יאכטות

הפלגה בים עם משפחה, חברים או בן הזוג יכולים להיות מאורע מיוחד בעבור כל אחד מאתנו. חלקנו רוצים להיות אורחים על היאכטה וליהנות מהשמש והגלים אבל בעבור אחרים מדובר בהזדמנות מיוחדת לאחוז בהגה, להשיט את היאכטה ולמעשה להגשים חלום.

מי מאתנו שרחש הגלים הנשברים מעביר בו רטט וודאי בדק בעבר את האפשרות של קורס יאכטות שיקנה לו את היכולת להשיט יאכטה פרטית באופן עצמאי לחלוטין. קורס יאכטות מוכר בשפה המקצועית כקורס סקיפרים ומי שמסיים אותו בהצלחה זוכה בתואר סקיפר שהוא משיט יאכטה בעל רישיון משיט 30 המאפשר לו לשוט בתחומי המים הטריטוריאליים של ישראל.

קשה מאד לתאר את התחושה של שיוט אל החופש אך בעבור מוכנים רבים לעבור את המסע המפרך של קורס היאכטות. בקורס , אשר ניתן לגשת אליו רק מגיל שמונה עשרה ומעלה נדרשים המשתתפים להשקיע בלימודים עיוניים בכיתה בלימודי מכונאות, חשמל, ניווט, ימאות ופיקוד ולאחר מכן ליישם אותם ביאכטה עצמה בהפלגות עם צוות המדריכים של בית הספר בו הם בחרו.

החלוקה בין הלימודים העיוניים לבין הלימודים המעשיים בקורס היאכטות תתחלק במרבית המקרים באופן שווה. אך, ישנם בתי ספר רבים שיעדיפו לצמצם מעט את החלק העיוני ולהשקיע יותר בתחום המעשי פשוט משום ששם תתקלו במצבי אמת ותדרשו ליישם את החומר העיוני ועל ידי כך תצברו ניסיון רב יותר .

כיום, ניתן למצוא קורס משיטי יאכטות בבתי ספר שונים הפזורים כמעט בכל הארץ בערים להן ישנה רצועת חוף מסודרת. במרבית המקרים הלימודים יתרחשו בבית הספר עצמו או בים אך תוכלו למצוא גם בתי ספר שונים אשר יציעו לכם את האפשרות ללמוד את הלימודים העיוניים דרך האינטרנט מבלי להגיע לבית הספר באופן פיזי .

בסיום קורס משיטי היאכטות , תדרשו כמובן להיות בעלי יאכטה בכדי להשיט אותה בים הפתוח בכל פעם שתחפצו בכך אך גם במידה וידכם אינה משגת תוכלו לפנות תמיד לאפשרות להשכרת יאכטות מבלים פרטיים או חברות וישנם אפילו בתי ספר שיציעו לכם לקבל או להשכיר יאכטה במחירים מוזלים יותר ולמעשה יקלו עליכם עוד יותר את הדרך להגשמת החלום שלכם . אז למה אתם מחכים?

נגישות