דף הבית » קורס סקיפרים

קורס סקיפרים

אתה מרגיש את החופש? את הרוח ? לא? זה בגלל שעדיין אין לך רישיון שייט על יאכטה. אבל זה עומד להשתנות, אם אתה מבקר בעמוד הזה – אתה רוצה לעשות רישיון על יאכטה!
אנו לא יודעים מה בדיוק אתה חושב על הרישיון הנכסף, אולי זה יקר מאוד? אולי זה לא הזמן להגשים את החלום?

אז תתפלא. זה בדיוק הזמן להגשים את החלום שלך וזה הרבה פחות יקר ממה שאתה חושב.

לכל אחד מאתנו ישנה פנטזיה פרטית לרכוש יאכטה חלומית ולצאת למסע סביב העולם ופשוט ליהנות.
לצערנו, מרביתנו אינם יכולים להגשים את הפנטזיה ולרכוש יאכטה פרטית אבל בהחלט יכולים לעבור קורס משיטי יאכטות ולשכור יאכטה מפעם לפעם וליהנות משיוט ביאכטה רומנטית או אפילו לשוט לטיול במספר מדינות אירופה.

עם השנים אחוז הנרשמים לקורס סקיפרים (קורס משיטי יאכטות) הולך ועולה בהדרגה על אף העלות הגבוהה שנשארת סביב חמישה עשר אלף שקלים. גם אורך הקורס אשר מגיע לעיתים למאתיים שעות אינו מתריע את הנרשמים המעוניינים להגשים את חלומם וליהנות מהאפשרות להשיט יאכטה באופן עצמאי אל עבר האופק .

בכדי לעבור קורס סקיפרים על התלמיד להיות בין שמונה עשרה לפחות ולהציג אישור רפואי המעיד על כשירותו הרפואית. בנוסף לכך, נדרש התלמיד להציג אישור המעיד כי עבר בהצלחה בדיקת ראייה וכי אינו עיוור צבעים.

הלימודים בקורס סקיפרים מתחלקים לשני חלקים והם כמובן לימוד עיוני בכיתה ולימוד מעשי ביאכטות בים הפתוח. היחס בין כמות השיעורים המעשיים לכמות השיעורים התיאורטיים משתנה בית בית ספר אחר המציע קורס סקיפרים למשנהו אך היחס בין שני החלקים מתחלק כשווה ושווה במרבית המקרים .

הלימודים מציעים את כל הכלים הדרושים לאדם מין המניין להפוך למשיט יאכטות מקצועי. בקורס סקיפרים בחלקו התיאורטי התלמידים ילמדו ימאות וניווט ברמה בסיסית ומתקדמת, מכונאות וחשמל בספינה ופיקוד על ספינה מפרשית בעלת מנוע עזר ויעברו מבחנים עיוניים בהתאם.
את כל המידע התיאורטי שילמד בכיתה יישמו התלמידים בהפלגות השונות אליהן יצאו עם צוות בית הספר.

בסיום הלימודים יעברו התלמידים בקורס הסקיפרים מבחני הסמכה ואלה שיעברו אותם יזכו ברישיון משיט 30 המקנה להם אפשרות להשטת יאכטות בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל. לאחר שנה יוכלו הסקיפרים להתקדם לעברו של רישיון משיט 60. תעודה זו תקנה לסקיפרים רישיון להשטת כלי שיט מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל.

כאשר תערכו השוואת מחירים לקורס סקיפרים תתקלו וודאי בבית שונים. הקפידו לבחור בבית הספר בו קיים צוות מקצועי ומיומן אשר משרה אווירה טובה אבל עדיין יציג לפניכם יעדים גבוהים ויהפוך אתכם למשטי היאכטות הטובים ביותר שתוכלו להיות. בנוסף לכך הקפידו לבדוק מהו אחוז הזכאות לרישיון בשנים האחרונות והקפידו לקבל חוות דעת מסקיפרים שונים.

ישנם בתי ספר שיציעו לכם להצטרף למועדון משיטים מיוחד בסיום הקורס וכמובן שהדבר מייחד את בוגריהם אך אל לכם לבחור בבית ספר מסוים בו תרצו לעבור את קורס הסקיפרים רק על פי בחירה זו.

נגישות