דף הבית » קורס אופנוע ים » רשיון לאופנוע ים

רשיון לאופנוע ים

אופנוע ים הוא כלי עוצמתי ומהיר המאפשר לרוכב עליו לרכב על הגלים תרתי משמע.
מרבית הרוכבים על אופנועי ים אינם מודעים לכך אך בישראל נדרש רישיון אופנוע ים תקף בכדי לנהוג באופנוע ים. מי מכם שיחליט לרכוב על אופנוע ים ללא רישיון חושף את עצמו לקנסות , מעצרים ומשפטים במיוחד במקרים של פגיעה במתרחצים.

בשלב זה וודאי מתגלגלת בראשכם השאלה כמה עולה להפיק רישיון לאופנוע ים.
אין תשובה חד משמעית על השאלה וכאשר תערכו סקר השוואת מחירים להוצאת רישיון אופנוע ים תזכו לשמוע תשובות שונות אך מרביתן ישמרו בטווח של כמה מאות שקלים בודדים המתחלקים בין לימודים ואגרות.

לפני הפנייה אל בית הספר בו תרצו ללמוד ולהוציא רישיון לאופנוע ים חשוב שתדעו כי אתם נדרשים לעבור בדיקת עיניים ובדיקות רפואיות מתאימות בכדי לוודא כי אתם כשירים לרכיבה על אופנוע ים. לאחר שתעברו את המבדקים ותמצאו כשירים תוכלו לעבור לשלב בו תבחרו בבית הספר המתאים לכם ביותר.
כיום, ניתן להוציא רישיון לאופנוע ים בתל אביב , חיפה , כנרת, אילת ואשקלון ולמעשה בכל עיר על רצועת החוף בה קיים בית סרט לאופנוע ים.

הלימודים עצמם מתחלקים לשניים וכוללים חלק תיאורטי וחלק עיוני. בחלק העיוני ילמדו התלמידים תפעול בסיסי ותפעול מתקדם של אופנוע הים וחוקי הדרך בים. מרבית בתי הספר מציעים לתלמידיהם אפשרות ללימוד חלק זה באופן מקוון על גבי רשת האינטרנט ולגשת למבחני התיאוריה של משרד התחבורה.
כשבוע לאחר קבלת תוצאות הבחינה יוכלו התלמידים להתקדם לשיעורים המעשיים וללמוד רכיבת סללום , מתן עזרה לנפגע באמצעות האופנוע וכדומה.

חשוב לציין כי ישנם בתי ספר בהם תוכלו לסיים את החלק המעשי של הנפקת רישיון אופנוע ים בתוך יום אחד, כך שלמעשה תוכלו להפיק רישיון נהיגה תוך פחות משבועיים. מי מכם שירצה להתקדם מעבר לרישיון אופנוע ים יוכל לבחור בקורס משולב ולקבל גם רישיון משיט סירת מנוע אשר יאפשר לו להשיט סירת מנוע באורך של עד שבעה מטרים. את רישיון משיט סירת המנוע תוכלו לפתח בהמשך הדרך לקורס משיטי יאכטות (סקיפרים) וכדומה.

נגישות