דף הבית » קורס אופנוע ים

קורס אופנוע ים

אופנוע ים הוא כלי שיט מנועי אשר תנועתו אפשרית הודות למשאבת סילון מים כאשר תנועת הכידון ימינה או שמאלה מובילה להטיית הסילון ושינויי כיוון התנועה של אופנוע הים.
אופנוע הים יכול להגיע למהירויות גבוהות במיוחד ולכן הפך לאטרקציה גם בקרב רוכבים לא מקצועיים שאינם בעלי רישיון נהיגה מתאים ולמעשה מדובר בעבירה על החוק.

איזה רישיון צריך כדי לנהוג באופנוע ים?

בכדי לנהוג באופנוע ים נדרש רישיון מדרגת משיט 11 המבטיח כי הנהג עבר מבחנים תיאורטיים ומבחנים מעשיים והוא כשיר לנהוג באופנוע ים מבלי להוות סיכון לסביבת המתרחצים בים.  רישיון משיט 11 הוא רישיון שאינו תלוי ברישיונות אחרים וניתן להוציא אותו מגיל 16 לאחר מבדקים רפואיים ובדיקת עיניים תקינה.

כיצד ניתן להוציא רישיון נהיגה לאופנוע ים?

בכדי להוציא רישיון לאופנוע ים דרוש קורס אופנוע ים בו ילמד המשיט את חוקי הדרך בים, כיבוי אש במקרה של שריפה, מתן עזרה ראשונה לנפגעים בתאונות והתנהגות במצבי מצוקה. מלבד החומר העיוני הלומדים בקורס אופנוע ים ילמדו את תפעול אופנוע הים ובמבחן ההסמכה שלהם לרישיון משיט 11 הם ידרשו להפגין את יכולותיהם בגישה ומתן סיוע לאדם בים ונהיגת סללום מהירה ואיטית.

כיום, ניתן למצוא קורסי אופנוע ים , ביפו או בהרצליה כאשר את המבחנים המעשיים ניתן לבצע ביפו, בכנרת או בתל אביב. קורס הרכיבה על אופנוע ים והנפקת הרישיון יגיעו לאחר מספר שיעורים בודד ועלותם היא כמה מאות שקלים בודדים המתחלקים על פני אגרת התאורה והאגרה למבחן המעשי בתוספת התשלום על השיעורים עצמם אך נושא זה תלוי בבית הספר בו תלמדו.

האם ניתן להרחיב את רישיון אופנוע הים לדרגות מתקדמות יותר?

מרבית בתי הספר יציעו לכם לשלב את קורס אופנוע הים בו בחרתם בקורס משיטי סירת מנוע. השילוב בין השניים יאפשר לכם להרחיב את הרישיון שלכם ויקנה לכם הסמכה בנהיגת סירת מנוע בעלות נמוכה יותר מאשר במקרה בו הייתם מבצעים את שתי הקורסים באופן נפרד. תעודת משיט הסירה היא למעשה רישיון משיט 12 אשר מקנה לכם את האישור להשיט סירה באורך של שבעה מטרים עד למנוע של כמאה חמישים כוחות סוס. את רישיון המשיט 12 שלכם תוכלו לשדרג בעתיד לרישיונות מתקדמים יותר.

תנו לעצמכם את היכולת ליהנות מאופנוע הים שלכם בצורה מקצועית ובטוחה והקנו לעצמכם את הידע הנדרש לנהוג בו מבחינה מקצועית ולהפיק ממנו את המרב.

נגישות