דף הבית » רישיון משיט » רשיון משיט 30

רשיון משיט 30

רישיון משיט שלושים הוא רישיון שיט המעניק לכם את האישור להשטת ספינה במימי חופים וקורס ההכשרה לקבלת רישיון מסוג זה מוכר לרוב בשם קורס סקיפרים. רישיון מסוג זה אומנם אינו מתיר לכם לפקד על שייט בין לאומי המתפרס על פני מדינות שונות אך הוא בהחלט יכול לספק לכם את המיומנות הנדרשת לפיקוד ושליטה בספינה ובסיס חשוב לקבלת רישיון משיט בינלאומי (משיט 60)

מהם תנאי הקבלה לקורס סקיפרים?

תנאי הסף להצטרפות לקורס סקיפרים וקבלת רישיון משיט שלושים מגדירים כי המועמדים יהיו בגיל שמונה עשרה לפחות, בעלי אישור רפואי אודות בריאות כללית תקינה ובדיקות ראיה תקינות, בעלי תעודת קורס עזרה ראשונה וקורס החייאה מטעם מד”א או כל גורם מוסמך אחר.

מהו החומר הנלמד בקורס משיט 30?

קורס משיט שלושים כולל חומר עיוני רב עליו יבחנו התלמידים בארבעה מבחנים עיוניים שונים. החומר העיוני בקורס סקיפרים כולל נושאים שונים כמו ימאות, ניווט מכשירים, ניווט מפות, התמודדות במצבי ים סוער, מפרשנות, חוקי דרך וכמובן מתן עזרה ראשונה ודרך הפינוי בים.

מה כוללים המבחנים לקבלת רישיון משיט 30 ?

בכדי לזכות ברישיון משיט 30 ידרשו המועמדים לעבור חמישה מבחנים שונים. ארבעה מתוך חמשת המבחנים הם מבחנים עיוניים בנושאים ימאות ג’ ,ניווט א’, ניווט ב’ ומבחן אודות מכונאות וחשמל ספינה.

בנוסף לארבעת המבחנים העיוניים ידרשו המועמדים לעבור גם מבחן מעשי מסכם של פיקוד על ספינת מפרש בעלת מנוע עזר בו ידרשו הנבחנים להפגין יכולות שונות כמו תפעול מכשירי הקשר והניווט בספינה, ביצוע גישה לאדם בים, פיקוד על צוות הספינה והקפדה על הבטיחות.

אורכו של המבחן המעשי הוא כשעתיים לכל נבחן ובמהלכן יוכל לבחור הבוחן לשאול גם שאלות מתוך החומר העיוני אשר נכלל בבחינות העיוניות המקדימות.

כמה זמן אורכים הלימודים בקורס סקיפרים?

היות וכמות הידע הנדרשת לקבל רישיון משיט 30 גדולה באופן יחסי לרישיונות השיט האחרים הקורס עצמו ארוך יותר ולרוב יתפרס על פני מספר חודשים כאשר אורך הקורס תלוי באופן ישיר בכמות המפגשים השבועית ובהצלחתו של המועמד במבחנים העיוניים.

בחלק מהמקומות יתורגלו המועמדים בקורס משיט 30 בכמה ימי הפלגה בים בהם ייושם החומר העיוני הלכה למעשה על ספינה דומה לזו שבה ידרשו לפעול בעת המבחן המסכם.

מהי עלות קורס סקיפרים?

עלות קורס הסקיפרים משתנה כמובן מבית ספר אחד למשנהו ותנוע לרוב סביב כמה אלפי שקלים. חשוב לציין כי רישיונות שיט קודמים לא יסייעו בקבלת מחיר זול יותר בשל העובדה כי חומר הלימודים שונה והניסיון הנצבר אינו רלוונטי תמיד.

האם רישיון משיט 30 מאפשר להשיט כלי שיט נוספים?

כן, בעל רישיון משיט 30 מורשה להשיט כל סירת מנוע בכל הספק שיבחר, אך, אינו מורשה להשיט אופנוע ים. מי מכם שירצה לפתח את רישיון משיט 30 לרישיון מתקדם יותר יוכל לשדרגו בעתיד לרישיון משיט 60 אשר יקנה לו רישוי מתאים לשיט בין לאומי.

נגישות