דף הבית » רישיון משיט » רשיון משיט 21

רשיון משיט 21

בשונה משאר רישיונות השיט המקנים זכאות להפעלת כלי שיט ממונעים רישיון משיט 21 הוא למעשה רישיון לשייט בסירה מפרשית במסגרת אגודות ימיות ובתי ספר. למעשה, בחלק מבתי הספר התיכוניים בהם נלמדת מגמת ימאות מוגשים התלמידים לבחינות של מנהל הספנות לקבלת רישיון משיט 21.

מהם תנאי הקבלה לרישיון משיט 21?

על המועמדים לקבלת רישיון משיט עשרים ואחת להיות בני שש עשרה לפחות ולהמציא אישור מתאים מרופא המשפחה לאחר ביצוע בדיקות רפואיות ובדיקות ראייה הכוללת מבחן עיוורון צבעים.

מה כוללים הלימודים לקבלת רישיון משיט 21?

למות שרישיון משיט 21 אינו רישיון להשטת כלי שיט ממונעים החומר העיוני כולל בתוכו נושאים רבים החופפים לרישיונות השיט האחרים כמו מטרולוגיה, סימון בדגלים, הכרת חופי המדינה המפה הימית וכדומה.

למרות החפיפה בנושאים בקורס משיט 21 ילמדו גם נושאים ספציפיים לתחום המפרשיות כמו פעולות הצוות בעת התהפכות המפרשית, השפעות המפרשים על ציר הסיבוב וכדומה. את כל החומרה העיוני אשר נלמד בכיתה יתרגלו התלמידים בשיעורים מעשיים בים הפתוח.

אילו בחינות יש לעבור בכדי לזכות ברישיון משיט 21?

בכדי לזכות ברישיון משיט 21 ידרשו הנבחנים לעבור בחינות בתיאוריה ובחינה מעשית הכוללת תפעול של המפרשית. בחינת החומר העיוני תתבצע בשתי בחינות נפרדות של מנהל הספנות כאשר הראשונה תכלול נושאים בתחום השטת המפרשיות והתנהגות בים ואילו הבחינה הנוספת תכלול נושאים בתחום הניווט הימי.

מלבד הבחינות העיוניות ידרשו הנבחנים לעבור גם בחינה מעשית על מפרשית מדגם סנונית המאוישת בצוות מלא. במבחן המעשי ידרשו הנבחנים להציג שליטה בפיקוד על צוות חותרים ביציאה וירידה מהחוף, הפלגה במפנים, גישה לאדם בים וכדומה. לאחר המבחן המעשי יבחנו הנבחנים בעל פה בנוגע לתקנות שונות וחוקי הדרך בים.

כמה זמן אורכים הלימודים לקבלת רישיון משיט 21?

תקופת הלימודים לקבלת רישיון משיט עשרים ואחת משתנה בין בתי הספר השונים ובמרביתם תוכלו לגשת לבחינות לאחר מספר שיעורים בודד. במידה והלימודים לקבלת הרישיון נערכים במסגרת מגמת ימאות בבית הספר תכנית הלימודים תתפרס על פני שנה אחת.

האם רישיון משיט 21 מעניק הקלה בהנפקת רישיון שיט לכלים ממנועים?

למרות שחלק מחומר הלימוד אכן זהה בין סוגי המשיטים השונים רישיון משיט 21 לא יזכה אתכם בהקלות ותאלצו ללמוד את החומר מחדש ולעבור את בחינות ההסמכה המתאימות במידה ותבחרו להנפיק רישיונות שיט מתקדמים יותר.

נגישות