דף הבית » רישיון משיט » רשיון משיט 13

רשיון משיט 13

רישיון משיט 13 הוא למעשה הרחבה של רישיון משיט 12 והוא מקנה לכם את הרישיון המתאים לנהיגה בספינת מנוע המגיעה עד לאורך של שמונה וחצי מטרים ללא הגבלה על עוצמת כוח הסוס שלה.

מה תנאי הקבלה ללימודים לרישיון משיט שלוש עשרה?

תנאי הקבלה ללימודים לרישיון מסוג משיט שלוש עשרה מותנים בראש ובראשונה ברישוי קודם מסוג משיט 12 בתקופה של שנה לפחות. מלבד תנאי הרישוי המקדימים גילם של המועמדים לא יהיה פחות משמונה עשרה שנים והם ידרשו להציג אישור רפואי מתאים המעיד על כשירות גופניות וראייה תקינה מרופא המשפחה.

מה כוללים הלימודים לרישיון משיט 13?

הלימודים לרישיון משיט 13 מתחלקים ללימודים עיוניים המתבצעים בכיתה ובהם ילמדו נשאים שונים תחומי הימאות, חוקי הים והכשרת כלי השיט. בסיומם של הלימודים העיוניים ידרשו התלמידים לגשת לבחינות התאוריה העיוניות של מנהל הספנות בישראל ולעבור אותן בהצלחה.

לאחר שיעברו התלמידים את בחינות התיאוריה יוכלו להמשיך אל השלב המעשי של הלימודים בו יישמו את החומר העיוני בשייט בים הפתוח ויתרגלו מצבים שונים כמו מקרי מצוקה, סימון לספניות, ניווט ימי וכדומה .

מה כולל המבחן המעשי לרישיון משיט 13?

המבחן המעשי לקבלת רישיון משיט 13 דומה לרישיון אותו נדרשו המועמדים לעבור במבחני הרישוי לקבלת רישיון משיט 12. הבחינה תכלול מסלול שליטה בצורת משולש אותו ידרשו הנבחנים לעבור במהירות של לחפות חמש עשרה שניות ובזמן קצוב. מלבד מבחן השליטה יתבקשו הנבחנים לבצע גם גישת חרטום למצוף והגשת חבל סקי למצוף.

בסיומו של המבחן המעשי ישאלו הנבחנים שאלות שונות בדבר התקרבות לחופי רחצה וספינות צוללים, גרירת בננה ואבוב וכדומה.

כמה זמן אורכים הלימודים לקבלת רישיון משיט 13?

הלימודים לקבלת רישיון משיט 13 אורכים לרוב מספר שבועות כאשר החלק הארי מתוך תקופת הלימודים הוא כמובן לימוד החומר העיוני בכיתה. היחס בין כמות השיעורים העיוניים למעשיים ואורך תקופת הלימודים משתנים בין בית ספר אחד למשנהו. אך, הם תלויים כמובן גם בתלמיד עצמו ובהצלחתו במבחני הבחינה העיונית של מנהל הספנות.

כמה עולה קורס משיט 13?

עלות הקורס לקבלת רישיון מסוג משיט 13 משתנה בין בתי הספר השונים ולרוב עלותה תנוע סביב אלף ומאתיים שקלים. מלבד התשלום לבית הספר לשיט בו תבחרו תדרשו גם לשלם את האגרה הנדרשת לפני שתיגשו לבחינות.

האם לאחר קבלת רישיון משיט 13 ניתן לקחת חלק בפעילות ימית לצורך מסחרי?

בהחלט לא. רישוי משיט 13 מאפשר אומנם למשיט לבצע פעילות ימית כגון סקי מים, גרירת אבוב או גרירת בננה אך ורק כאשר הדבר מיועד לשימושו הפרטי ולא באופן מסחרי. בכדי לעסוק בפעילות ימית באופן מסחרי תדרשו להיות בעלי רישיון משיט 20 לאחר מעבר המבחנים הנדרשים.

נגישות