דף הבית » רישיון משיט » רשיון משיט 12

רשיון משיט 12

קבלת רישיון משיט 12 תאפשר לכם לנהוג בסירת מנוע בעלת מנוע של עד מאה וחמישים כוחות סוס ובאורך של שבעה מטרים. בכדי לזכות ברישיון משיט 12 תדרשו לעמוד בכל תנאי הקבלה ולעמוד במבחן עיוני ומבחן מעשי.

מהם תנאי הקבלה ללימודים לרישיון משיט 12?

בכדי לגשת ללימודים לקבלת רישיון משיט שתיים עשרה על המועמדים להיות בגיל שבע עשרה לפחות ולעבור בהצלחה בדיקות רפואיות ובדיקות ראייה אצל רופא המשפחה ולהציג אישור מתאים. הזכאות לקבלת רישיון משיט שתיים עשרה מותנת כמובן במעבר מבחן עיוני ומבחן מעשי.

מה כוללים הלימודים לרישיון משיט 12?

בדומה לכל רישיונות השיט השונים גם הלימודים לקבלת רישיון משיט שתיים עשרה מתחלקים ללימודים עיוניים וללימודים מעשיים.
הלימודים העיוניים כוללים לימודי ימאות בהם ילמדו נושאים שונים כמו ניווט בסיסי, הכרת חופי המדינה מטרולוגיה וכדומה, לימוד של חוקי הדרך ותקנות שונות בדבר סימונים ומניעת התנגשות כלי שיט ולימודים תיאורטיים בנוגע להכרת כלי השיט הכוללים תפעול תקלות בסיסי מערכת התדלוק ונושאים נוספים.
בשלב הלימודים המעשיים יצאו לים התלמידים בליווי מדריך ויישמו את החומר העיוני אשר נלמד בכיתה.

מה כולל מבחן ההסמכה לרישיון משיט 12 ?

מבחני ההסמכה לקבלת רישיון משיט 12 כוללים שתי בחינות מקצועיות. בחינה עיונית אשר בה יידרש הנבחן להציג את רמת הידע הנדרשת בחומר העיוני אשר נלמד בכיתה והיא נערכת במרכז החתירה בתל אביב.
בנוסף לבחינה העיונית יידרשו התלמידים לעבור גם בחינה מעשית בה ידרשו לנהוג בסירת המנוע במהירות של חמש עשרה קשר לפחות כאשר היא כוללת מדריך ונבחנים נוספים. מלבד הנהיגה הבסיסית ידרשו לבצע הפעלה במסלול שליטה בזמן קצוב ולהציג ידע בקשרים שונים. המבחנים המעשיים נערכים במרינה באשדוד.

כמה זמן אורכים הלימודים לקבלת רישיון משיט 12?

הלימודים עצמם אורכים מספר שיעורים בודד ותוכנית הלימודים משתנה בין בתי הספר השונים. היום, תוכלו למצוא בתי ספר המציעים את תכנית הלימודים כולה ביום לימוד בודד או בתוך מספר ימים.

מהי עלות הלימודים לרישיון משיט 12?

הלימודים לקבלת רישיון משיט שתיים עשרה עולים לרוב מעל לאלף שקלים. מלבד התשלום ללימודים עצמם בבית הספר לשיט תדרשו גם לשלם את אגרת הבחינה של מנהל הספנות לפני שתיגשו לבחינות ההסמכה של המנהל.

האם רישיון משיט 12 כולל גם רישיון לרכיבה על אופנוע ים?

בהחלט לא. רישיון לרכיבה על אופנוע ים הוא רישיון נפרד בשם משיט 11 והוא מקנה לבעליו את הזכות להשיט אופנוע ים בלבד.

האם ניתן להרחיב את רישיון משיט 12?

בהחלט כן, קורס משיט סירה מהירה המוכר גם כרישיון משיט 12 הוא תנאי נדרש לקבלת רישיונות שיט מתקדמים יותר כמו רישיון משיט 13 שיקנה לכם רישיון להשטת ספינת מנוע שעוצמתה עולה על מאה וחמישים כוחות סוס.

נגישות